Energetyka

Z całym szacunkiem do…

Z całym szacunkiem do górników węglowych, od syna górnika miedziowego (na emeryturze). Dlaczego elektrownie mają nie sprowadzać lepszego węgla rosyjskiego, tylko brać to dziadostwo ze śląska i płacić na wasze przywileje?
Mój ojciec miał wiele przywilejów, w tym wcześniejsza emerytura (płacił osobno na fundusz emerytalny kopalniany), nie pochwalam tego. Jest jednak jedna wielka różnica, KGHM utrzymuje się od dekad jako 3-9 producent miedzi na świecie, 3 producent srebra i w soli, złocie również ma dobre pozycje. To co dostał mój ojciec, było wypracowane z nawiązką.
Z kolei górnictwo węglowe od dekad przynosi straty i dotacje w setkach miliardów na to idą, choćbyście mieli się zesrać, choćbyście odkryli największe złoża na świecie, nie spłacicie tego długu społecznego przez kilka pokoleń. Jeszcze jedno, górnictwo węglowe to dopiero ma przywileje w porównaniu do miedziowych.

Uważam, że wszystko co nie przynosi zysku, powinno być zaorane i zlikwidowane, razem z waszymi miejscami pracy. Tak samo myślę o tej miedzi, którą wspomniałem. Problem w tym, że przynosi gigantyczne zyski, również polskiemu państwu i wysłać tych 300 górników miedziowych rocznie na wcześniejszą emeryturę to jak pierdnięcie. Wysłać węglowych, to jak potężna sraczka.

#wegiel #polska #kopalnia #gornictwo #miedz #slask #dolnyslask #kghm #gospodarka #ekonomia #energetyka